Müşteri Hizmetleri

Müşteri Hizmetleri Anasayfa

3-D Secure Nedir?
3-D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir. Sistemin Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ” Verified by Visa” MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” isimleri verilmektedir.


Bağlantı
3-D Secure Neden Güvenlidir?
3-D Secure sisteminde , sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır.Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir.

www.pastdizayn.com.tr ‘de çok yakın bir zamanda Türkiye’nin büyük bankalarının yapmış olduğu çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz tüm bankaların 3-D Secure hizmetleri sitemizde siz müşterilerimizin güvenliği için devrede olacaktır. Şu anda Garanti Bankasının kredi kartları ile 3-D Secure alışverişler sistemimizde tanımlıdır. Kısa süre içerisinde Akbank,Yapı Kredi,Türkiye İş Bankası kredi kartlarına şifre tanımlaması yapılarak müşterilerimizden şifre
3-D Secure sistemiyle şifre sorgulaması sistemine geçilecektir.

Bağlantı
Gizlilik Prensiplerimiz
Sitemize kaydetmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenilirliği ve güvenliği bizler için her şeyden daha önemlidir. www.pastdizayn.com.tr ‘den alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgiler (Teslimat/Fatura adresleri,Tel Numaraları vs.) başka kurum ve kurulularla paylaşılmayacaktır.Yapımız içersinde sadece sizin sipariş esnasında kolay ve hızlı giriş yapmanızı sağlayacak olan bilgiler saklanmaktadır.

Üyelik esnasında bizimle paylaştığınız cep telefonu ve mail adresleriniz vermiş olduğunuz siparişlerinizle ilgili bilgilerin size hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için ve PASTDİZAYN ' In kampanya bilgilendirmelerinde siz değerli müşterilerimize öncelik sağlamak açısından kullanılacaklardır.

Bağlantı
Kredi Kartı Güvenliğimiz
www.pasdizayn.com.tr sitesinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. www.pastdizayn.com.tr 'de bu amaçla kurulmuş, verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin kontrolünü gerçekleştiren bir Kredi Kartları Sahtekarlığı (Fraud) Departmanı mevcuttur. Bu yüzden, www.pastdizayn.com.tr 'den ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal bilgilerin banka tarafından doğruluğunun onaylanması gerekmektedir , bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi ile irtibata geçilmektedir.
GlobalSign sertifikalı www.pastdizayn.com.tr , Türkiye'nin en yaygın online ödeme altyapısı Garanti e-ticaret Sanal POS sisteminin yanı sıra Finans Bank, Maximum Card, Akbank ve Yapı Kredi Sanal POS'larını da kullanmaktadır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak GlobalSign tarafından 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.

Bağlantı
Sıkça Sorulan Sorular
1. www.pastdizayn.com.tr 'de Veri Güvenliği ve Gizliliği Nasıldır ?

Tüm sistem web tabanlı olduğundan kullanıcıların zahmetsizce tanınması ve veri güvenliğinin hızla onaylanabilmesi için kullanıcıların web tarayıcılarına "cookie" adı verilen veriler gönderilmekte ve müşteri bilgisayarlarında saklanan bu cookieler belli aralıklarla güncellenerek optimal sistem performansı sağlanmaktadır.

Veri Güvenliği:
Kullanıcılardan derlenen tüm hassas ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında saklanmakta, yalnızca yetki sahibi olan personelin ve ancak zorunlu durumlarda kullanıcı onayı altında ulaşabileceği bir sistemle, mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır.

www.pastdizayn.com.tr kullanıcılardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

Veri Paylaşımı:
www.pastdizayn.com.tr yukarıda sözü edilen kişisel içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini, sunduğu hizmetleri daha verimli kılmak ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek amacıyla analiz ederek yorumlamak ve seçkin iş ortakları ile paylaşmak hakkını saklı tutar.

2. Online Alışverişlerde Önemli Güvenlik Unsurları ? 
Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekarlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekarları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size bir şey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.

İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan siteleri tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.

3. Kredi Kartı Provizyon Aksaklıkları ?
Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir:

Bu nedenler arasında başlıcaları şunlardır;
1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
2. Kart numarasını hatalı girmeniz,
3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
5. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,
6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
7. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması
sayılabilir.
Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

4. Siparişim elime ne zaman ulaşır ? 
Siparişlerinizin teslimat süresi ödeme onayınızın alınmasıyla başlar ve siparişleriniz tedarikçiden temininin sağlanmasıyla kargoya verilir.Kargo firmalarının yurtiçi teslimat süreleri 1 ila 5 gün arasında değişiklik göstermektedir.

5. Mesai saati dışı ve hafta sonu siparişleri ? 
Mesai saatlerimiz hafta içi 09:00 - 19:00 , Cumartesi 09:00 - 16:00 olduğundan bu çalışma saatleri dışında siz değerli müşterilerimizin verdiği siparişler bir sonraki gün mesai saati başlangıcı ile işleme alınmaktadır. Hafta sonu vermiş olduğunuz siparişler Pazar günleri çalışmamamız nedeniyle pazartesi günü işleme alınacaktır.

6. Teslimat ve Fatura adreslerim farklı olabilir mi ? 
Satın alma adımlarında karşınıza gelecek olan Teslimat ve Fatura adreslerinizi farklı olarak girebilirsiniz.

7. www.pastdizayn.com.tr 'de Kargo Ücretli mi? 
Kargo bölümünde siparişinizi size ulaştıracak kargo firması Aras kargodur. Sitemiz üzerinden satın aldığınız 250 TL üzeri ürünlerinizin kargo ücreti firmamız tarafından ödenmektedir. Kampanyalı alışverişler de kargo ücreti müşteri tarafından ödenmektedir.

Siparişinizin kurye tarafından size ulaştırılmasını istediğiniz taktirde İstanbul içi siparişleriniz Kuryetel (www.kuryetel.com) tarafından en fazla 3 saat içinde kapınızda olacaktır.
Kurye ücreti alıcı tarafından ürün teslimi sırasında yapılmaktadır.
Kurye ücreti teslimatın yapılacağı yere göre değişiklik göstermektedir.
Kurye ücreti hakkında detaylı bilgi almak için 444 9 000 numaralı telefonu arayabilirsiniz yada www.kuryetel.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
8. Yurtdışına teslimat imkanınız var mı? 
www.pastdizayn.com.tr üzerinden yapılan alışverişlerde yurtdışına teslimat imkanı şuan bulunmamaktadır.Sadece Kıbrıs Müşterilerimize MNG Kargo ile ALICI ödemeli Kargo Gönderi Hizmeti Vardır.

9. Teslimat sadece belirtilen adrese mi olmalı?
Sitemiz üzerinde yapılan tüm gönderiler sipariş esnasında belirtilen adrese teslim edilmektedir. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz.
Alıcının adreste olmaması durumunda ikinci defa teslimat için ilgili adrese uğrama yapılır. Teslimat adresinin değiştirilmesi isteniyorsa satış temsilcileri ile irtibata geçilerek gerekli prosedürler yerine getirilir. Ancak alıcı ismi değişemez.

10. Siparişim bana ulaşamaz ise iptal edilir mi?
Üyelik kaydı yapılırken ve adres bilgileriniz girilirken özellikle telefon numaralarınızın dikkatli ve doğru bir biçimde kayıt edilmesi gerekir. Güvenliği sağlamak için sizinle irtibat kurulamaması durumunda siparişiniz iptal edilerek ücret iadeniz gerçekleştirilir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.